Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

Materiały konferencyjne: asortyment

Konferencja “Death and Dying: Medical, Cultural and Environmental Perspectives ”

W dniach 25 i 26 września 2020 odbyła się, zorganizowana zdalnie, konferencja naukowa zatytułowana “Death and Dying: Medical, Cultural and Environmental Perspectives”.

Kraków Intellectual Property Law Summer School

Między 14 a 18 września 2020 roku odbyła się czwarta edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School - Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej organizowanej przez Wydział Prawa i Administracji UJ we współpracy z Sekcją ds. Konferencji CPiK UJ. W tym roku szkoła letnia wyjątkowo odbyła się online.

Gaudeamus igitur

W dniu pierwszego października 2020 roku w czwartek, w Auli Collegium Novum o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Inauguracja 657. Roku Akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim. Na uroczystość profesorowie dotarli w orszaku, który wyruszył z historycznej siedziby uniwersytetu - Collegium Maius. Decyzja o zorganizowaniu skromniejszej niż zwykle uroczystości, a co za tym idzie - zmianie miejsca uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego z Auditorium Maximum na znacznie mniejszą aulę Collegium Novum, podyktowana została ustaleniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.

Tryb pracy w Centrum Promocji i Komunikacji UJ

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym, mając na uwadze zarówno Państwa bezpieczeństwo, jak i zdrowie pracowników, zespół CPiK UJ pracuje w trybie rotacyjnym.

Wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej

W dniach 23- 27 sierpnia 2020 odbyła się pierwsza w historii wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej - ISCB41. Zaplanowana pierwotnie jako duże spotkanie w Krakowie, zmieniła swój format w odpowiedzi na aktualną sytuację na świecie związaną z Covid-19. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 naukowców i specjalistów w zakresie zdrowia publicznego, epidemiologii oraz innych dyscyplin biomedycznych z ponad 50 krajów.

Uroczyste przekazanie władzy

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 roku, o godzinie 12.00 i 13.00 w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego miały miejsce dwie uroczystości, podczas których swoje obowiązki na lata 2020-2024 objęło nowe kolegium rektorsko-dziekańskie. Rektorem od 1 września 2020 roku jest prof. dr hab. Jacek Popiel. Zastąpił on prof. dra. hab. med. Wojciecha Nowaka, który kierował najstarszą polską uczelnią w latach 2012-2020.

Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

Uroczystości żałobne rozpoczęły się w piątek 24 lipca 2020 roku mszą w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Ze względu na trwający stan epidemiologiczny udział w niej został ograniczony tylko do najbliższej rodziny i zaproszonych gości. Mszę koncelebrował Kardynał Stanisław Dziwisz, który wspominał Zmarłego jako człowieka obdarzonego niepospolitym intelektem i szerokim horyzontem, wiernego etosowi akademickiemu i najszlachetniejszym wartościom uniwersyteckim. Podkreślił, że świat akademicki Krakowa i Polski wiele zawdzięcza Jego niestrudzonej pracy, wszechstronnym kontaktom i otwartości.

Uniwersytet Jagielloński uhonorował węgierskiego dyplomatę

13 lipca 2020 roku w auli Collegium Maius UJ konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal Plus Ratio Quam Vis w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ.

Promocje doktorskie i habilitacyjne w Uniwersytecie Jagiellońskim

Uniwersytet Jagielloński wznowił w ograniczonym zakresie organizację uroczystych promocji doktorskich i habilitacyjnych. Zachowując ścisłe rygory sanitarne związane z pandemią koronowirusa, promocje doktorskie w Auli Collegium Novum odbędą się tylko w trzech turach.

Wyróżnienie dla francuskiego dyplomaty

We wtorek 7 lipca 2020 roku Konsul Generalny Francji Frédéric de Touchet otrzymał z rąk rektora UJ prof. dra. hab. med. Wojciecha Nowaka srebrny medal Plus Ratio Quam Vis. To prestiżowe uniwersyteckie odznaczenie zostało wręczone w Auli Collegium Maius. W wydarzeniu oprócz władz rektorskich i dziekańskich UJ, wzięli udział także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, władz miasta Krakowa oraz osoby związane z kulturą i oświatą.

Rektorski Dzień Dziecka 2020

Władze UJ postanowiły wspomóc Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa" w Krakowie.

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

W dniu 12 maja 2020 roku o godz. 9.00 złożono w Katedrze Wawelskiej kwiaty na grobach monarchów i fundatorów uczelni: Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.

Wirtualny Dzień Otwarty 2020

W dniu 20 marca 2020 r. odbył się na Uniwersytecie ‘’Dzień Otwarty’’. W tym roku wydarzenie przybrało charakter wirtualny. Wszystkie działania prowadzone były na oficjalnym profilu UJ na Facebooku w godzinach od 9.00-15.00 i skierowane do potencjalnych kandydatów na studia.

Święto Konstytucji w Uniwersytecie Jagiellońskim

W niedzielę 3 maja 2020 roku o godz. 9.00 złożono pamiątkowy biało-czerwony wieniec pod pomnikiem Hugona Kołłątaja, jednego z twórców Konstytucji. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne wywołane pandemią wirusa SARS-CoV-2, uroczystość odbyła się w bardzo ograniczonym gronie i z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

Podwójne zwycięstwo UJ w konkursie Genius Universitatis 2020

Miło nam poinformować, że kampania promocyjno-rekrutacyjna #misjaUJ, przygotowana przez Centrum Promocji i Komunikacji UJ, zdobyła dwie nagrody w konkursie Genius Universitatis 2020 na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej.

Odwołane wydarzenia z powodu zagrożenia koronawirusem

Decyzją władz Uniwersytetu Jagiellońskiego nie odbędą się wydarzenia, których współorganizatorem jest Centrum Promocji i Komunikacji UJ: prezentacja programu "Inicjatywa doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim" (9 marca) oraz uroczyste otwarcie Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej (9 marca).