Rektorski Dzień Dziecka w Uniwersytecie Jagiellońskim

3 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się tradycyjny już Rektorski Dzień Dziecka. W jego ramach dzieci pracowników UJ mogły zapoznać się z historią Uniwersytetu i wziąć udział w atrakcjach zorganizowanych przez pracowników najstarszej uczelni w Polsce. Dzieci mogły także zwiedzić Collegium Novum w towarzystwie ubranego w togę rektora UJ prof. Jacka Popiela.
więcej o Rektorski Dzień Dziecka w Uniwersytecie Jagiellońskim
Jarosław Józefowicz uhonorowany medalem "Plus ratio quam vis"

Prezes i dyrektor generalny Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA (TZMO) Jarosław Józefowicz otrzymał brązowy medal "Plus ratio quam vis". To cenne odznaczenie Uniwersytetu Jagiellońskiego jest wyróżnieniem dla jego szerokiej działalności zarówno biznesowej, społecznej, prozdrowotnej, jak i filantropijnej. Z wnioskiem o uhonorowanie wystąpił dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.
więcej o Jarosław Józefowicz uhonorowany medalem "Plus ratio quam vis"
Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego

2 czerwca, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ w auli Collegium Novum, do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył profesor Tadeusz Popiela - jeden z najwybitniejszych polskich lekarzy, którego dorobek naukowy jest unikalny i przyczynił się do nowatorskich metod leczenia chirurgicznego wielu schorzeń układu pokarmowego. Ten znamienity uczony jest dopiero 21. osobą, której nadano ten tytuł.
więcej o Tadeusz Popiela profesorem honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego
Promocje habilitacyjne dyscypliny nauki medyczne

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinie nauki medyczne, które odbyły się we wtorek 30 maja w auli Collegium Maius UJ. 9 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne dyscypliny nauki medyczne
Nowi doktorzy habilitowani w dyscyplinie nauki biologiczne

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinie nauki biologiczne, które odbyły się we wtorek 30 maja w auli Collegium Maius UJ. 5 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Nowi doktorzy habilitowani w dyscyplinie nauki biologiczne