Pamięci abp. Józefa Życińskiego w 5. rocznicę śmierci

11 lutego 2016 przedstawiciele świata nauki z całego kraju, władz regionu, korpusu dyplomatycznego, adwokatury i duchowieństwa z ks. kard. metropolitą krakowskim Stanisławem Dziwiszem wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Media-Kultura-Dialog" poświęconej pamięci abp. Józefa Życińskiego.
więcej o Pamięci abp. Józefa Życińskiego w 5. rocznicę śmierci
Jubileusz profesor Marii Podrazy-Kwiatkowskiej

26 stycznia 2016 r. w Librarii Collegium Maius UJ zgromadziło się liczne grono przyjaciół, współpracowników i rodzinę wybitnej badaczki literatury Młodej Polski, a także przedstawicieli władz UJ na czele z rektorem prof. Wojciechem Nowakiem, któremu towarzyszyli prorektorzy – prof. Andrzej Mania i prof. Jacek Popiel.
więcej o Jubileusz profesor Marii Podrazy-Kwiatkowskiej
71. rocznica oswobodzenia Auschwitz

26 stycznia 2016 r. w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość upamiętniająca to historyczne wydarzenie.
więcej o 71. rocznica oswobodzenia Auschwitz
Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

22 stycznia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, przewodniczyli uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Lekarskiego. 37 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego
Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce

Francesco Gubinelli, student Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (WBBB) Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem konkursu Interstudent 2015 dla najlepszych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach.
więcej o Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce