7 lutego 2018 roku o godzinie 11.00 w auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęła się uroczystość wręczenia odznaki „Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego” dwojgu wybitnym profesorom: Urszuli Marcie Doleżal i Tadeuszowi Cichockiemu.
więcej o Odznaka „Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego” dla dwójki wybitnych naukowców
Eksperci o krakowskim smogu. Pierwsze spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

18 stycznia w Auditorium Maximum UJ odbyło się spotkanie inaugurujące cykl „UJ dla Krakowa”, poświęcone problemowi zanieczyszczenia powietrza i jego skutkom zdrowotnym. W jego ramach specjaliści z Uniwersytetu Jagiellońskiego omówili istotne kwestie związane z wpływem smogu na życie mieszkańców Krakowa, a także przedstawili wyniki swoich badań naukowych dotyczących tej tematyki.
więcej o Eksperci o krakowskim smogu. Pierwsze spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
Nowi pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego

W czwartek 18 stycznia 2018 roku w Auli Collegium Novum miały miejsca dwa spotkania z nowymi pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ich celem było powitanie i zapoznanie z podstawowymi informacjami na temat historii uczelni, jej struktury i zasad funkcjonowania.
więcej o Nowi pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego
Medal „Merentibus” dla profesora Wacława Uruszczak

W poniedziałek 15 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Auli Collegium Maius miało miejsce posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego wręczono medal „Merentibus” profesorowi Wacławowi Uruszczakowi.
więcej o Medal „Merentibus” dla profesora Wacława Uruszczak
Promocje doktorskie Wydziału  Matemtyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

11 stycznia 2018 roku o godzinie 11.00 w Auli Collegium Novum odbyły się promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Matemtyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego