27 marca 2018 roku o godzinie 10.00 w Auli Collegium Novum rozpoczęło się uroczyste absolutorium rocznika 2012 – 2018, który jako pierwszy zaczął studiować na krakowskiej weterynarii. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej to wspólna, międzyuczelniana jednostka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego.
więcej o Pierwsi absolwenci kierunku weterynaria Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR
Dzień Otwarty UJ: Auditorium Maximum pękało w szwach

więcej o Dzień Otwarty UJ: Auditorium Maximum pękało w szwach

19 marca 2018 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość poświęcona wykładowcom, studentom i organizatorom tajnego nauczania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zbiegła się ona z 73 rocznicą pierwszej po wojnie inauguracji roku akademickiego. Uroczystość poprzedziły niedzielna msza święta w Kolegiacie św. Anny oraz złożenie kwiatów w poniedziałek rano przy ulicy Podwale 2, pod tablicą upamiętniającą organizatorów tajnego nauczania.
więcej o Konspiracyjna działalność Uniwersytetu Jagiellońskiego w okresie II Wojny Światowej

Uroczyste posiedzenie Senatu UJ podczas którego wręczono ten zaszczytny tytuł, rozpoczęło się w piątek 9 marca o godzinie 12.00 w auli Collegium Maius. Profesor J. Schatzker to wybitny uczony polskiego pochodzenia, cieszący się wielkim uznaniem na całym świecie ortopeda i traumatolog. Poprzez swoją działalność został na trwałe doceniony i zapamiętany przez rodzime środowisko ortopedyczne jako promotor zarówno współczesnej wiedzy, jak i twórca podstawy pod późniejsze sukcesy na tym polu.
więcej o Profesor Joseph Schatzker kolejnym doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Międzynarodowe targi edukacyjne – Wilno i Tbilisi oraz Asia Expo.

W lutym pracownicy Działu Promocji oraz Działu Rekrutacji na Studia reprezentowali Uniwersytet Jagielloński na Litwie oraz w Gruzji. Dodatkowo w marcu Dział Promocji wziął udział w targach edukacyjnych Asia Expo.
więcej o Międzynarodowe targi edukacyjne – Wilno i Tbilisi oraz Asia Expo.