Podziękowania i gratulacje dla emerytowanych profesorów

18 października 2018 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius rozpoczęło się uroczyste spotkanie dla 27 profesorów z 12 wydziałów, przechodzących na emeryturę.
więcej o Podziękowania i gratulacje dla emerytowanych profesorów
Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

15 października 2018 o godzinie 10.00 w Auli Auditorium Maximum rozpoczęło się uroczyste posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego wręczono odznaczenia i nagrody. Święto upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołana uchwałą Sejmu w dniu 14 października 1773 roku.
więcej o Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim
Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 na kierunku weterynaria

9 października 2018 roku w Auli Collegium Maius o godzinie 10.00 zainicjowano kolejny rok nauki na prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński (UJ) oraz Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (UR) międzywydziałowym kierunku weterynaria. Pierwsza inauguracja odbyła się 4 października 2012 roku. Wiosną ubiegłego roku kierunek ukończyli pierwsi absolwenci.
więcej o Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 na kierunku weterynaria
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna kolejny rok akademicki

655 Inauguracja miała miejsce 1 października 2018 roku w auli Auditorium Maximum UJ o godzinie 11.00. Poprzedził ją przemarsz Orszaku Profesorów UJ, który przeszedł ulicami Krakowa. W uroczystości wzięła udział społeczność akademicka UJ, władze wojewódzkie i samorządowe, parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata nauki, kultury oraz władz państwowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna kolejny rok akademicki

W dniach 17-21 września 2018 odbyła się 2. edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej, organizowanej przez Katedrę Prawa Własności Intelektualnej – Wydział Prawa i Administracji UJ, we współpracy z Sekcją Organizacji Konferencji UJ.
więcej o 2. edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej