Centrum Promocji i Komunikacji na międzynarodowych targach edukacyjnych

W jesiennej edycji targów zagranicznych pracownicy Centrum Promocji i Komunikacji (CPiK) promowali ofertę edukacyjną Uniwersytetu Jagiellońskiego w Kazachstanie, Tajlandii oraz Rosji.
więcej o Centrum Promocji i Komunikacji na międzynarodowych targach edukacyjnych

W listopadzie 1939 roku ówczesny rektor UJ prof. Tadeusz Lehr-Spławiński dostał rozkaz zgłoszenia się na rozmowę w „sprawach uniwersyteckich” do SS-Obersturmbannführera Brunona Müllera, dowódcy Einsatzkommando. Ten nakazał rektorowi zwołanie ogólnego zebrania profesorów i wykładowców, na którym zamierza przedstawić niemieckie poglądy na sprawy polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o "Ocalić od zapomnienia". Lekcja historii dla młodzieży w rocznicę Sonderaktion Krakau

Pamiętamy

6 listopada obchodzony jest od pięciu lat wspólnie przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci. Łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności naukowej Krakowa z uroczystościami upamiętniającymi ofiary przeprowadzonej w 1939 roku przez niemieckiego okupanta akcji represyjnej znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o Pamiętamy

Władca emiratu Szardża uhonorowany złotym medalem 'Plus Ratio Quam Vis'

15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa. W trakcie wizyty dr Sultan Al Qasimi otrzymał złoty medal „Plus Ratio Quam Vis” m.in. za działalność na polu kultury i nauki oraz zasługi w budowie mostów między cywilizacjami.
więcej o Władca emiratu Szardża uhonorowany złotym medalem 'Plus Ratio Quam Vis'

Jesienna edycja targów edukacyjnych – Salon Maturzystów 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych, przedstawiciele Centrum Promocji i Komunikacji oraz Działu Rekrutacji na Studia wzięli udział w jesiennej edycji targów edukacyjnych – Salonach Maturzystów 2019.
więcej o Jesienna edycja targów edukacyjnych – Salon Maturzystów 2019