SPONDEO AC POLLICEOR

Sentencja ta zabrzmiała ponownie w auli Collegium Novum 10 grudnia 2019 roku podczas pierwszej uroczystej promocji doktorskiej w turze jesiennej 2019 roku. O godzinie 9.00 rozpoczęto promocję doktorów z dwóch wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego: Filozoficznego oraz Historycznego. Zaraz po nich o godzinie 11.00 promowano z kolei reprezentantów Wydziałów: Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz Studiów Międzynarodowych i Politycznych.
więcej o SPONDEO AC POLLICEOR

Uroczyste spotkanie z emerytowanymi profesorami

Wydarzenie to miało miejsce 2 grudnia 2019 roku w Collegium Maius UJ i objęło w tym roku 34 profesorów z 13 wydziałów. Przybyłym wręczono listy gratulacyjne z podziękowaniami oraz okolicznościowe upominki.
więcej o Uroczyste spotkanie z emerytowanymi profesorami

Inauguracja Szkół Doktorskich w Uniwersytecie Jagiellońskim

W środę 27 listopada 2019 roku w budynku dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji UJ przy ul. Krupniczej odbyła się pierwsza inauguracja roku czterech szkół doktorskich. Te nowe instytucje w strukturze najstarszej polskiej uczelni zostały powołane do życia w wyniku reformy szkolnictwa wyższego wprowadzanej przepisami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawy 2.0.
więcej o Inauguracja Szkół Doktorskich w Uniwersytecie Jagiellońskim

To szczególne wyróżnienie uzyskał on podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ w dniu 19 listopada 2019 w zabytkowej Auli Collegium Maius. Laureat urodził się 27 listopada 1951 r. w Berkhout w Holandii. W latach 1970–1979 studiował biologię na Wolnym Uniwersytecie w Amsterdamie. Od początku związał się praktycznie na zawsze z macierzystą uczelnią, już w czasie studiów, jako student-asystent. Jego dorobek obejmuje 273 prace w czasopismach z listy JCR.
więcej o Profesor Nico Van Straalen kolejnym doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.30 w dniu 18 listopada 2019 roku w auli Collegium Novum. Nowych pracowników najstarszej polskiej uczelni powitał prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego