Tryb pracy w Centrum Promocji i Komunikacji UJ

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym, mając na uwadze zarówno Państwa bezpieczeństwo, jak i zdrowie pracowników, zespół CPiK UJ pracuje w trybie rotacyjnym.
więcej o Tryb pracy w Centrum Promocji i Komunikacji UJ

Wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej

W dniach 23- 27 sierpnia 2020 odbyła się pierwsza w historii wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej - ISCB41. Zaplanowana pierwotnie jako duże spotkanie w Krakowie, zmieniła swój format w odpowiedzi na aktualną sytuację na świecie związaną z Covid-19. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 naukowców i specjalistów w zakresie zdrowia publicznego, epidemiologii oraz innych dyscyplin biomedycznych z ponad 50 krajów.
więcej o Wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej

Uroczyste przekazanie władzy

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 roku, o godzinie 12.00 i 13.00 w Librarii Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego miały miejsce dwie uroczystości, podczas których swoje obowiązki na lata 2020-2024 objęło nowe kolegium rektorsko-dziekańskie. Rektorem od 1 września 2020 roku jest prof. dr hab. Jacek Popiel. Zastąpił on prof. dra. hab. med. Wojciecha Nowaka, który kierował najstarszą polską uczelnią w latach 2012-2020.
więcej o Uroczyste przekazanie władzy

Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

Uroczystości żałobne rozpoczęły się w piątek 24 lipca 2020 roku mszą w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Ze względu na trwający stan epidemiologiczny udział w niej został ograniczony tylko do najbliższej rodziny i zaproszonych gości. Mszę koncelebrował Kardynał Stanisław Dziwisz, który wspominał Zmarłego jako człowieka obdarzonego niepospolitym intelektem i szerokim horyzontem, wiernego etosowi akademickiemu i najszlachetniejszym wartościom uniwersyteckim. Podkreślił, że świat akademicki Krakowa i Polski wiele zawdzięcza Jego niestrudzonej pracy, wszechstronnym kontaktom i otwartości.
więcej o Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

Uniwersytet Jagielloński uhonorował węgierskiego dyplomatę

13 lipca 2020 roku w auli Collegium Maius UJ konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal Plus Ratio Quam Vis w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował węgierskiego dyplomatę