Akademicki Dzień Pamięci 2018

6 listopada o godzinie 11.00 w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęły się główne uroczystości upamiętniające przeprowadzenia przez hitlerowskiego okupanta podstępnej akcji, która przeszła do historii pod nazwą Sonderaktion Krakau. W jej wyniku 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych w Sachsenhausen i Dachau.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci 2018

5th Annual Course: Diagnostic Immunohistochemistry for Pathologists

Academy of Immunohistochemistry: "Diagnostic Immunohistochemistry for Pathologists" jest cyklicznym kursem organizowanym od 2014 roku jako efekt współpracy pomiędzy Zakładem Patomorfologii Klinicznej i Doświadczalnej Collegium Medicum UJ, krakowskim oddziałem Instytutu Onkologii oraz Szpitalem Uniwersyteckim w Stavanger w Norwegii, przy wsparciu ze strony Polskiego oraz Norweskiego Towarzystwa Patologów. W tym roku kurs odbył się w dniach 10-12.10.2018 r. w Auditorium Maximum UJ.
więcej o 5th Annual Course: Diagnostic Immunohistochemistry for Pathologists

Podziękowania i gratulacje dla emerytowanych profesorów

18 października 2018 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius rozpoczęło się uroczyste spotkanie dla 27 profesorów z 12 wydziałów, przechodzących na emeryturę.
więcej o Podziękowania i gratulacje dla emerytowanych profesorów

Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

15 października 2018 o godzinie 10.00 w Auli Auditorium Maximum rozpoczęło się uroczyste posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego wręczono odznaczenia i nagrody. Święto upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołana uchwałą Sejmu w dniu 14 października 1773 roku.
więcej o Święto Edukacji Narodowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 na kierunku weterynaria

9 października 2018 roku w Auli Collegium Maius o godzinie 10.00 zainicjowano kolejny rok nauki na prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński (UJ) oraz Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (UR) międzywydziałowym kierunku weterynaria. Pierwsza inauguracja odbyła się 4 października 2012 roku. Wiosną ubiegłego roku kierunek ukończyli pierwsi absolwenci.
więcej o Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 na kierunku weterynaria