Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ

Przyszłoroczni maturzyści przed podjęciem decyzji o wyborze studiów spotkali się na 16. Krakowskim Salonie Maturzystów. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wydarzenie powróciło do tradycyjnej, stacjonarnej formuły, umożliwiającej uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą im w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju.

- Salon Maturzystów to jest miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. Tutaj macie okazję dowiedzieć się, jak się przygotować do egzaminu, a także jakie przedmioty wybrać do części matury na poziomie rozszerzonym. Wierzę, że dzięki temu maturę zdacie bardzo dobrze i dostaniecie się na wymarzone uczelnie - mówił, zwracając się do uczniów, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która jest organizatorem salonu.

Licznie zgromadzoną młodzież oraz nauczycieli, a także przedstawicieli innych uczelni i przedstawicieli kuratorium oświaty powitał gospodarz miejsca – rektor UJ prof. Jacek Popiel.

- Przez ostatnie 3 lata marzyliśmy o takim spotkaniu i o tak wypełnionej auli – podkreślał rektor UJ. Przypomniał także, że Salon Maturzystów ma za zadanie zminimalizować stres towarzyszący przygotowaniom do egzaminu dojrzałości poprzez dostarczenie rzetelnych informacji na temat wymagań stawianych przyszłym studentom.

- Chciałbym, aby znaczna część Państwa spotkała się tutaj za rok, podczas inauguracji 660. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim. Wszystkim nam zależy, abyście możliwie najlepiej zdali matury i aby studia na polskich uczelniach przyniosły Państwu wielką satysfakcję oraz były podstawą tego, co będzie dalszą Waszą biografią. Życzę Wam, aby matura była nie tyle łatwa, co dobra i doprowadziła do tego, że 1 października 2023 roku otrzymacie Państwo indeksy polskich uczelni – mówił prof. Jacek Popiel.

Więcej szczegółów oraz zdjęcia na stronie www.uj.edu.pl.