Zasłużeni dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger

Senat UJ przyznaje odznakę "Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego" osobom wyróżniającym się znamienitą postawą, doceniając je za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 czerwca do grona wyróżnionych w ten sposób dołączyli prof. Rett Ludwikowski oraz prof. Walter Rechberger.

Z wnioskiem o przyznanie odznak obu naukowcom wystąpili profesorowie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość, która odbyła się w auli Collegium Novum UJ prowadziła prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej.

Profesor Rett Ludwikowski uhonorowany został w szczególności za: stworzenie podstaw pod współpracę naukową i dydaktyczną między Szkołą Prawa Katolickiego Uniwersytetu Ameryki a Wydziałem Prawa i Administracji UJ, wieloletnią wyjątkową służbę na rzecz twórczego rozwoju wspólnych programów nauczania oraz wychowanie kilku pokoleń prawników po obu stronach Atlantyku.

Drugi z odznaczonych – profesor Walter Rechberger doceniony został m. in. za: wieloletnie zaangażowanie w rozszerzanie i pogłębianie współpracy między Uniwersytetem Wiedeńskim a Uniwersytetem Jagiellońskim w szczególności w zakresie powołania i opieki nad pierwszą w Polsce Szkołą Prawa Austriackiego, pracę naukową nad austriackim i europejskim postępowaniem cywilnym i arbitrażowym, wydanie wiodących komentarzy do prawa o notariacie i egzekucji oraz aktywność dydaktyczną na uniwersytetach w Europie, USA, Ameryce Południowej, Chinach i RPA.

Więcej szczegółów oraz zdjęcia na stronie www.uj.edu.pl.