Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

VIII edycja Forum Seniora

VIII edycja Forum Seniora

Forum Seniora to seria ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych, które na stałe wpisały się do kalendarza spotkań organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński, redakcję „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”.

 

 

16 grudnia odbyła się druga w tym roku, zimowa edycja wydarzenia, którą ze względu na panującą trudną sytuację epidemiologiczną zorganizowano w formule online.

Z domowego fotela zainteresowani mogli posłuchać wykładów najlepszych ekspertów z Małopolski. Tematem przewodnim Forum było hasło "Seniorze odetchnij!". Problemy poruszane podczas wykładów i warsztatów skupiały się wokół zagadnień ochrony układu oddechowego przed zagrożeniami wywoływanymi przez koronawirusa i zanieczyszczenie środowiska.

Seniorom zaprezentowany został także zestaw ćwiczeń oddechowych, które szczególnie w tym trudnym czasie pomogą lepiej zadbać o płuca.

Spotkanie w internecie otworzył rektor UJ prof. Jacek Popiel, który wyraził nadzieję, że następne edycje Forum Seniora odbędą się, tak jak w ubiegłych latach, w salach UJ, gdzie w bezpośrednikm kontakcie można będzie rozmawiać o palących problemach seniorów, mieszkańców miasta i regionu.

Wykłady dla uczestników forum wygłosiły m. in. ekspertki z UJ: dr n. med. Bożena Ziółkowska-Graca z Oddziału Klinicznego Pulmonologii i Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie ("COVID-19 co wiemy o tej chorobie i jej wpływie na nasz układ oddechowy? Jak chronić się przed zakażeniem") oraz prof. Ewa Konduracka z Kliniki Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum (Jak dbać o swoje zdrowie w czasie zagrożeń ze strony środowiska").

Gościem spotkania był Jerzy Stuhr - znakomity aktor, który w minionych latach stoczył walkę o swoje zdrowie.

Patronat nad wydarzeniem objęli rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj