Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej

Wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej

W dniach 23- 27 sierpnia 2020 odbyła się pierwsza w historii wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej - ISCB41. Zaplanowana pierwotnie jako duże spotkanie w Krakowie, zmieniła swój format w odpowiedzi na aktualną sytuację na świecie związaną z Covid-19. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 naukowców i specjalistów w zakresie zdrowia publicznego, epidemiologii oraz innych dyscyplin biomedycznych z ponad 50 krajów.

Na potrzeby konferencji została stworzona rozbudowana platforma, na której uczestnicy mogli nie tylko na żywo brać udział w wykładach, ale również spotykać się ze sobą, zadawać pytania, dyskutować, a nawet poznać miasto, do którego nie udało się im przyjechać. O jakość transmisji zadbała profesjonalna firma streamingowa, której pracownicy koordynowali połączenia zdalne z poszczególnymi prelegentami i prowadzącymi sesje.

W ostatecznym kształcie konferencja stała się ogromnym przedsięwzięciem pod względem logistycznym oraz technologicznym. W ciągu 5 dni odbyły się 72 sesje, w których uczestniczyło ponad 400 prelegentów z różnych krajów z całego świata. Komitet naukowy pod przewodnictwem prof. Michała Abrahamowicza, tworząc program naukowy konferencji, musiał wziąć pod uwagę nie tylko kwestie merytoryczne, ale także strefy czasowe, w których przebywali prelegenci.

Gości z całego świata przywitali prorektor ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Tomasz Brzostek, kierownik Katedry Epidemiologii i Badań Populacyjnych prof. Andrzej Pająk oraz przewodnicząca lokalnego komitetu organizacyjnego dr Krystyna Szafraniec. Po oficjalnym otwarciu konferencji uczestnicy udali się na krótki, wirtualny spacer po Krakowie. Podobnie jak w poprzednich latach konferencja ISCB41 stanowiła forum międzynarodowej wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń w zakresie teorii i metod biostatystycznych oraz ich zastosowania w badaniach medycznych.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj