Święto Konstytucji w Uniwersytecie Jagiellońskim

W niedzielę 3 maja 2020 roku o godz. 9.00 złożono pamiątkowy biało-czerwony wieniec pod pomnikiem Hugona Kołłątaja, jednego z twórców Konstytucji. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne wywołane pandemią wirusa SARS-CoV-2, uroczystość odbyła się w bardzo ograniczonym gronie i z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

Pomnik pod którym złożono wieniec znajduję się na dziedzińcu jednego z budynków UJ w tzw. Kwartale Uniwersyteckim, na terenie Collegium noszącego nazwisko tego wybitnego duchownego, polityka i działacza społecznego. W tym roku władze uniwersytetu reprezentowali  rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. dr hab. Jacek Popiel.

Więcej informacji oraz fotoreportaż na: www.uj.edu.pl