Wizyta Prezydenta Malty

28 stycznia 2020 roku Uniwersytet Jagielloński odwiedził prezydent Republiki Malty dr George Vella. Po spotkaniu z przedstawicielami władz uniwersyteckich gość wygłosił w Auli Collegium Novum wykład zatytułowany "Present Global Challenges".

Wykład poświęcony był globalnym wyzwaniom współczesnego świata, rozumianym jako problemy, które mają charakter ponadnarodowy i mogą być skutecznie rozwiązywane jedynie na szczeblu międzynarodowym. Oprócz reprezentantów władz UJ, w tym rektora prof. dra hab. med. Wojciecha Nowaka, wykładu wysłuchali również rektorzy uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Szkół Wyższych Krakowa oraz inni przybyli goście. Po wykładzie prezydent dr G. Vella odpowiadał na pytania zadawane główwnie przez licznie zebranych w auli studentów. Po tradycyjnej wymianie prezentów i wpisie do księgi pamiątkowej, prezydent Malty odwiedził również Muzeum UJ w Collegium Maius oraz Bibliotekę Jagiellońską.

Wiecej informacji oraz fotoreportaż na: www.uj.edu.pl