Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koncert Noworoczny 2020

Koncert Noworoczny 2020

5 stycznia 2020 roku, tradycyjnie w pierwszą niedzielę roku w wypełnionej po brzegi auli Auditorium Maximum UJ rozpoczął się o godzinie 18.00 kolejny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Jest to przedsięwzięcie, które od wielu lat na stałe wpisało się już do kulturalnego kalendarza Krakowa.

Gwiazdą wieczoru w tym roku była Natasza Urbańska. Artystce towarzyszyli: Michał Kaczmarek, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Marcina Klejdysza oraz artyści związani z teatrem Buffo. 
W niedzielny wieczór artystka zaprezentowała to, co inspirowało ją przez lata swojej artystycznej tworczości. Ponad półtoragodzinny koncert był sentymentalną muzyczną podróżą od lat 30. XX wieku aż po czasy współczesne. W programie znalazły się brawurowe aranżacje takich szlagierów jak: "Na pierwszy znak" i "Miłość ci wszystko wybaczy" - Hanki Ordonówny, "Sous le ciel de Paris" - Edith Piaf, "Fever" - Peggy Lee, "Augustowskie noce" - Marii Koterbskiej, "The Shoop Shoop Song" - Cher, "Still Got the Blues" - Gary'ego Moore'a czy "Locked Out Of Heaven" - Bruno Marsa. Publiczność usłyszała też autorską piosenkę Nataszy Urbańskiej, którą na debiutancką płytę skomponował dla niej Seweryn Krajewski. Wspomniany Michał Kaczmarek zaśpiewał z kolei kilka coverów legendarnego zespołu Queen. Całość dopełniły perfekcyjna choreografia z udziałem grupy tancerek oraz zaprojektowane specjalnie na tę okazję wizualizacje oraz wielobarwne gry świateł.

Wiecej informacji i fotoreportaż na: www.uj.edu.pl

 

Polecamy również
Konkurs na realizację filmu „UJ oczami studentów”
Prezydent Francji składa wizytę w Uniwersytecie Jagiellońskim
Wizyta Prezydenta Malty
Małe. Silne. Oporne - relacja z wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj