Opłatek Środowiska Akademickiego 2019

"Wśród nocnej ciszy" to kolęda, która rozpoczęła przedświąteczne spotkanie środowiska akademickiego Krakowa. To wyjątkowe wydarzenie, które tradycyjnie odbyło się w auli Collegium Novum, od lat ma swoje stałe miejsce w kalendarzu uniwersyteckich uroczystości.

W środowy wieczór 18 grudnia 2019 roku, do głównego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego przybyli rektorzy szkół wyższych, przedstawiciele korpusu konsularnego, świata kultury, nauki i sztuki oraz duchowni różnych wyznań, w tym  były metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który poświęcił przygotowane opłatki. Najstarszą polską uczelnię, oprócz rektora prof. dra.  hab. med. Wojciecha Nowaka, reprezentowali jeszcze m.in. prorektorzy, dziekani, członkowie rady uczelni, senatu, dyrektorzy szkół doktorskich, kwestor, kanclerz, członkowie samorządu studentów UJ. W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadził uczestników Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki". W Collegium Novum wybrzmiały kolędy i pastorałki, w tym m.in. "Dzisiaj w Betlejem", "Cicha noc", "Oj maluśki, maluśki" i "Bóg się rodzi".

Fotoreportaż i więcej informacji na: www.uj.edu.pl