Ultrasonografia w medycynie ratunkowej - praktycznie

W dniach 29 listopada-1 grudnia 2019 roku w Centrum Dydaktyczno Kongresowym Wydziału Lekarskiego odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Dydaktyczna „Ultrasonografia w medycynie ratunkowej - praktycznie” Patronat Naukowy nad konferencją objęło Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne, MCPK Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polska Rada Resuscytacji.

Tematyka tegorocznej konferencji dotyczyła następujących zagadnień:
- ultrasonografia w urazach,
- ultrasonografia w niewydolności oddechowej,
- ultrasonografia w niewydolności krążenia,
- ultrasonografia w zatrzymaniu krążenia,
- ultrasonografię w pediatrii,
- zabiegi pod kontrolą usg.
Sesje plenarne stanowiły wstęp do 48 warsztatów.
W konferencji uczestniczyło ok. 170 lekarzy i ratowników medycznych z całej Polski.
Ponadto, drugiego dnia konferencji odbyła się specjalna sesja studencka, w której wzięło udział ponad 100 osób.

Konferencja stanowiła świetną okazję do podjęcia dyskusji na temat nowych form diagnostyki u pacjentów w stanach zagrożenia życia. Pokazy badań na żywo stanowiły znakomite uzupełnienie treści realizowanych podczas warsztatów praktycznych.