Uroczyste spotkanie z emerytowanymi profesorami

Wydarzenie to miało miejsce 2 grudnia 2019 roku w Collegium Maius UJ i objęło w tym roku 34 profesorów z 13 wydziałów. Przybyłym wręczono listy gratulacyjne z podziękowaniami oraz okolicznościowe upominki.

Ceremonię poprowadził prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ. Oprócz niego władze UJ reprezentowali jeszcze m.in.prorektorzy oraz dziekani wydziałów. Zwracając się do zebranych, rektor W. Nowak podziękował profesorom za ich wieloletnią pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Jednocześnie zwrócił się do nich z prośbą, by pomimo zmiany swojego statusu formalno-prawnego, kontynuowali oni działalność na rzecz uniwersytetu, którego są i nadal będą integralną częścią. Wśród przechodzących na emeryturę pracowników naukowych znaleźli się m.in. prorektorzy UJ poprzednich kadencji prof. Andrzej Mania (prorektor ds. dydaktyki) oraz prof. Piotr Laidler (prorektor ds. Collegium Medicum). Spotkanie uświetnił występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego „Camerata Jagellonica”.

Dodatkowe informacje oraz fotoreportaż na: www.uj.edu.pl