Władca emiratu Szardża uhonorowany złotym medalem 'Plus Ratio Quam Vis'

15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa. W trakcie wizyty dr Sultan Al Qasimi otrzymał złoty medal „Plus Ratio Quam Vis” m.in. za działalność na polu kultury i nauki oraz zasługi w budowie mostów między cywilizacjami.

-  Dewiza „Plus Ratio Quam Vis” (łac. Więcej znaczy rozum niż siła) jest myślą przyświecającą całokształtowi działalności najstarszej polskiej uczelni – przypomniał zgromadzonym w Auli Collegium Novum uczestnikom ceremonii rektor UJ prof. Wojciech Nowak. – Jest taki piękny zwyczaj uniwersytecki podkreślający fakt, że istnieją ludzie dla Uniwersytetu Jagiellońskiego szczególnie ważni, wyjątkowi poprzez czyny, niedoścignieni dzięki osiągnięciom, godni naśladowania z uwagi na piękno ducha i wyjątkowość intelektu. Po prostu mistrzowie. Podczas dzisiejszej uroczystości Uniwersytet Jagielloński honoruje swoim najwyższym odznaczeniem taką właśnie osobę – oznajmił rektor.

Więcej informacji oraz fotoreportaż i materiał wideo na: www.uj.edu.pl.