W Auditorium Maximum UJ zainaugurowano nowy rok akademicki

Rozpoczynamy go jak zawsze z nadzieją, ale mamy też świadomość wyzwań, jakie ze sobą niesie. Zaczynamy bowiem działania w zmienionej Ustawą 2.0 uczelnianej rzeczywistości: na bazie nowego statutu uniwersytetu, który dziś wchodzi w życie - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 656. rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza w kolegiacie św. Anny oraz orszak profesorów, który przeszedł ulicami Krakowa.

Na inaugurację przybyli m.in. wicepremier Jarosław Gowin, władze wojewódzkie i samorządowe, parlamentarzyści oraz przedstawiciele korpusu konsularnego, świata nauki, kultury, służb mundurowych, studentów i duchowieństwa. Na uroczystości nie mógł pojawić się osobiście prezydent Malty dr George Vella. Polityk złożył jednak wyrazy wdzięczności i uznania dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz życzył jego pracownikom i studentom wielu sukcesów w nadchodzącym roku akademickim.

Więcej informacji oraz fotoreportaż na: www.uj.edu.pl.