Intellectual Property Law Summer School

W dniach 16-21 września 2019 roku odbyła się trzecia edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej, organizowanej przez Wydział Prawa i Administracji UJ we współpracy z Sekcją Organizacji Konferencji UJ. Tematem tegorocznej edycji była problematyka kumulacji ochrony w różnych reżimach prawa własności intelektualnej (IPR Overlaps).

Wykłady i warsztaty w ramach Szkoły prowadzili wybitni przedstawicieli nauki z dziedziny własności intelektualnej zarówno z uczelni zagranicznych, jak i krajowych, m.in.  Texas A&M University School of Law (USA), Harry Radzyner Law School (Izrael), ZHAW School of Management and Law (Szwajcaria). Wykładowcami Szkoły letniej byli ponadto eksperci WIPO – Światowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz EPO – Europejskiego Urzędu Patentowego, a także doświadczeni prawnicy z Bardehle Pagenberg (Niemcy), Kancelarii Radców Prawnych Barta & Kaliński oraz CD Projekt RED (Polska).

W programie wzięło udział ponad 80 uczestników z prawie 30 krajów – w dużej mierze z Unii Europejskiej, w tym Polski, ale byli również uczestnicy z Ukrainy, Gruzji, Rosji, Armenii, Azerbejdżanu, Egiptu, Turcji, Tajlandii i USA. W Szkole uczestniczyli studenci i doktoranci z różnych ośrodków akademickich oraz młodzi praktycy (naukowcy, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci itd.), którzy poszerzali w ten sposób swoją wiedzę i umiejętności.

Partnerami tegorocznej edycji Szkoły letniej są Urząd Patentowy RP, Kancelaria Radców Prawnych Barta & Kaliński, WIPO i EPO.