25th EAFP Annual Conference

W dniach 15-17 maja 2019 r. odbyła się 25 konferencja European Association of Faculties of Pharmacy (EAFP) pt. „Creative education: towards copetences in a patient-oriented pharmacy education” pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Prof. dr hab. n. med. Wojciecha Nowaka, zorganizowana przez zespół pracowników Katedry Technologii Postaci Leku i Biofarmacji UJCM pod kierunkiem Prof. dr hab. Renaty Jachowicz we współpracy z Sekcją Organizacji Konferencji Działu Promocji UJ.

Konferencja ta wpisała się w cykl wydarzeń edukacyjnych dotyczących kształcenia farmaceutów w europejskich uczelniach i wymiany doświadczeń w zakresie najnowszych kierunków kształcenia. O randze konferencji, w opinii uczestników, świadczył m. in. dobór tematyki plenarnych wykładów, okrągłego stołu, prezentacji ustnych i 47 prezentacji posterowych, spośród których Komitet Naukowy wyselekcjonował 10 do krótkiej, 3 minutowej prezentacji ustnej.

Uroczystość otwarcia konferencji w Auli Collegium Novum poprowadziła prof. dr hab. Renata Jachowicz. Gości powitali prezydent EAFP prof. Lilian Azzopardi, w imieniu Jego Magnificencji Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Tomasz Grodzicki, a także Dziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Jacek Sapa.

W wydarzeniu tym wzięło udział 113 przedstawicieli reprezentujących europejskie organizacje oraz dziekani i prodziekani z 43 uniwersytetów z 24 krajów europejskich, a także z USA i Australii.