Podziękowania i gratulacje dla emerytowanych profesorów

18 października 2018 roku o godzinie 12.00 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius rozpoczęło się uroczyste spotkanie dla 27 profesorów z 12 wydziałów, przechodzących na emeryturę.

Ceremonię poprowadził prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ. Zwracając się do zebranych, podkreślił,  że emerytowani profesorowie zmieniają tak naprawdę jedynie swój status formalno-prawny. Kontynuując bowiem swoją działalność naukową, pozostają integralną częścią uczelni, która nadal będzie korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Następnie Rektor W. Nowak oraz obecni na uroczystości prorektorzy podziękowali każdemu z emerytowanych profesorów za lata owocnej pracy dla uniwersytetu, wręczając listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki. Ceremonię uświetnił występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego „Camerata Jagellonica”.