Bieg uliczny "5 na dobry początek"

15 października na krakowskich Błoniach odbyła się II edycja Biegu „5 na dobry początek” o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum.

„5 na dobry początek” to impreza, której głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska uczelnianego. Bieganie to najprostsza forma aktywności zyskująca coraz większe rzesze zwolenników. Dowód na to mieliśmy właśnie w sobotę – na starcie Biegu o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego stanęło blisko 230 zawodników – studentów i pracowników UJ, a także przyjaciół uczelni i wielbicieli biegania – przeważającą liczbę stanowili Polacy, ale wśród biegaczy byli również przedstawiciele Ukrainy, Norwegii, Włoch i Portugalii.

Więcej o biegu [więcej]