Salon All in UJ z Krzysztofem Gonciarzem

Nie każdy absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego ma okazję stanąć po „drugiej stronie”, a już tym bardziej zobaczyć przed sobą wypełnioną po brzegi aulę Auditorium Maximum UJ. Z takim przyjęciem spotkał się 4 października 2016 r. Krzysztof Gonciarz -  twórca filmowy, youtuber, komik internetowy oraz autor książek - na pierwszym w tym roku Salonie All in UJ. Wraz z nim na scenie pojawiła się jego wspólniczka - Katarzyna Mecinski. Spotkanie poprowadzili Katarzyna Panas oraz Tomasz Pytko.

Partnerem salonów All in UJ jest Dział Promocji i Informacji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Salon z Krzysztofem Gonciarzem zainaugurował piąty już rok spotkań krakowskiej publiczności z ludźmi kultury i sztuki w ramach działalności stowarzyszenia studenckiego All in UJ. Bohaterowie wieczoru opowiedzieli zarówno o swojej pracy nad materiałami video, publikowanymi w sieci, jak i życiu codziennym poza granicami Europy. Padło wiele pytań o różnice kulturowe między Polską a Japonią czy Brazylią, relacje z fanami czy stosunek do współczesnych zjawisk społecznych (jak np. mowa nienawiści w sieci). Widzowie mieli również okazję zobaczyć „na żywo” jak powstają vlogi i jednocześnie znaleźć się w kolejnym z nich. Salon tradycyjnie zakończyła seria pytań i odpowiedzi oraz pamiątkowe zdjęcia.

tekst: Aleksandra Wiśnios

Więcej infrormacji i galeria zdjęć na stronie: www.uj.edu.pl