Uniwersyteecki Test Coopera

17 września odbył się pierwszy Uniwersytecki Test Coopera. Najmłodsza uczestniczka testu miała skończone zaledwie 3 lata, a najstarszy uczestnik - 88. Na stadionie pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi. W teście czynny udział wzięła także prorektor UJ ds. rozwoju prof. dr hab. Dorota Malec, pokazując, że w życiu codziennym poza pracą naukową liczy się również dbałość i troska o kondycję fizyczną.

Wiele atrakcji – szczególnie dla najmłodszych - zapewnił Dział Promocji i Informacji UJ, który zorganizował kącik zabaw dla najmłodszych, a także punkt do pomiaru ciśnienia, tkanki tłuszczowej wraz z specjalistyczną interpretacją wyników.

Organizatorzy zapewniają, że Uniwersytecki Test Coopera na stałe wpiszę się w kalendarz wydarzeń sportowych, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim [więcej]